تاریخچه واکس

تاریخچه ی واکس کفش :
در زمان های گذشته تقریباً در دوران قرون وسطا از محصولی که دوببین نام داشت برای ضدآب کردن چرم استفاده مى نمودند که اما باعث براقیت چرم نمی شده است جالب است بدانید که دوببین از روغن ، خاکستر سودا ، موم طبیعی و پیه تولید می گشت و این موضوع به همین روال ادامه داشت تا در زمان قرن هجدهم میلادی روکش های طبیعی و چرم در بین مردم رایج شد و از همین رو براق کردن چرم هم بخصوص در چکمه و کفش بسیار مهم گشت و در اوایل قرن نوزدهم میلادی انواع و اقسام واکس کفش تولید شد که در آن زمان این محصولات را به نام واکس کفش خطاب نمی کردند بلکه آن را سیاه کننده می نامیدند .
توضیح واکس کفش :
امروزه مردم به ظاهر مرتب و شیک بسیار اهمیت می دهند و یکی از کارهایی که بسیار جلب توجه می کند تمیز و براق بودن کفش ها می باشد و از همین‌ رو بسیاری از مردم به خریدن واکس کفش روی آورده اند و که واکس کفش را به محصولی پر طرفدار تبدیل کرده است به طور کلی واکس اینگونه معنا پیدا می‌کند که ماده ای می باشد برای  مالیدن بر روی جسمی که تمیزی و براقیت را به همراه دارد . در حال حاضر دستگاه هایی جهت واکس کفش جهت رفاه مردم تولید شده است که به وسیله ی برس هایی که در آن تعبیه شده رویه و کناره های کفش را تمیز و باق می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. اگر به واتس اپ دسترسی ندارید لطفا با شماره تماس 0۹۱۲۰۹۰۶۰۲۶ در تماس باشید.
سلام ! می تونم کمکتون کنم؟